Schedule 2017

SUNDAY 23.7.

9.30


Partnering workshop: Jarkko Mandelin & Anni Koskinen klo 9.30-12.00 (Ikosen koulu)


Morning classes in contemporary dance: Katri Soini klo 9.30-11.30 (Pohdin talo)

17:00


OPENING GALLEY mm. Palmgren, Soini, Mandelin, Pakalén, Gruppen Fyra, Kaislaranta (Keskuskoulu)


POST: Törmi & Rytilä

MONDAY 24.7.

9.00


Authentic movement: Heli-Maija Rajaniemi klo 9.00-12.00 (Emolahti)


9.30


Partnering workshop: Jarkko Mandelin & Anni Koskinen klo 9.30-12.00 (Ikosen koulu)


Morning classes in contemporary dance: Katri Soini klo 9.30-11.30 (Pohdin talo)

13:00


TRE® course for everyone: Jyrki Rytilä klo 13-14.30 (Ikosen koulu)


Luento ja workshop: Taiteilijan työn hyvinvointilukot, tutkija Pia Houni klo 13 – 15:45 (Ikosen koulu)

15:00


TRASH HEROES: Panu Varstala ja Antti Lahti

16:00


STARTPLAY: Soini & Raatikainen (Keskuskoulu)

17:15 ja 18:00


PYHÄJÄRVISET: Pakalén, Helena Statue Center / Old Book Store Status

 

19.05


Evening market (18-20) 

dance challenge + Trash Herous klo 19.05

19:30 – 21:30


UTOPIAN EMPATHY: klo 19 alkaen – tilaan voi tulla ja mennä (K 18), Palmgren (Pohti)

TUESDAY 25.7.

9.00


Authentic movement: Heli-Maija Rajaniemi klo 9.00-12.00 (Emolahti)


9.30


Partnering workshop: Jarkko Mandelin & Anni Koskinen klo 9.30-12.00 (Ikosen koulu)


Morning classes in contemporary dance: Katri Soini klo 9.30-11.30 (Pohdin talo)

13:00


TRE® course for everyone: Jyrki Rytilä klo 13-14.30 (Ikosen koulu)

15:00


TRASH HEROES: Panu Varstala ja Antti Lahti

16:00


ULKORASTILLA: Markkula & Kupari klo (Keskuskoulu)

17:00


LONG LEADS: Gruppen Fyra (Keskuskoulu)

19:00


KRISTINA: Kuusela (kirkon piha & kirkko)

21:30


HUTIKLUBI: Dance group Off Balance (hotelli)

WEDNESDAY26.7.

9.00


Authentic movement: Heli-Maija Rajaniemi klo 9.00-12.00 (Emolahti)


9.30


Partnering workshop: Jarkko Mandelin & Anni Koskinen klo 9.30-12.00 (Ikosen koulu)


Morning classes in contemporary dance: Katri Soini klo 9.30-11.30 (Pohdin talo)

13:00


TRE® course for everyone: Jyrki Rytilä klo 13-14.30 (Ikosen koulu)

14:00


BRIDGES: Oertel & Selamo klo 14.00 (Perinnepiha)

16:00


JOTTEEH: Ahola, Wed 26.7.2017 at 16.00 hotelranta park

17:00


BRAVES: Mandelin (Keskuskoulu)